Beckenbauer: Shaqiri może odejść zimą

Honorowy prezydent Bayernu Monachium Franz Beckenbauer wyznał na łamach mediów, że odejście Xherdana Shaqiriego w zimowym okienku jest bardzo prawdopodobne.

- Bayern wysłał sygnał, że może odejść zimą, jeśli będzie tego chciał. Myślę, że to wielka szkoda, bo Xherdan jest ogromnym talentem - wyznał Beckenbauer.

23-letni skrzydłowy od dłuższego czasu łączony jest z opuszczeniem klubu z Allianz Arena. Reprezentant Szwajcarii nie może liczyć na regularną grę w barwach rekordowego mistrza Niemiec i nie ukrywa, że chciałby zmienić otoczenie, gdzie będzie zawodnikiem podstawowego składu.

Umowa Shaqiriego z Bayernem wygasa z końcem czerwca 2016 roku, a włodarze niemieckiego klubu oczekuje za swojego piłkarza około 20 milionów euro.