El.LM: Pewna wygrana Bayeru Leverkusen

Bayer Leverkusen wygrał przed własną publicznością rewanżowy mecz fazy play-off z FC Kopenhagą 4:0. Gole dla "Aptekarzy" strzelali Heung-Min Son, Hakan Calhanoglu i Stefan Kießling(dwie).

Po wygranej Bayeru w zeszłym tygodniu w Danii to podopieczni Rogera Schmidta byli faworytami rewanżu i pewnymi kandydatami do awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zgodnie z przewidywaniami Bayer od samego początku kontrolował przebieg meczu. W drugiej minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Heung-Min Son, a zaledwie pięć minut później Hakan Calhanoglu podwyższył prowadzenie na 2:0.

W 31 minucie spotkania było już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Stefan Kießling, który pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na Tinie Jedvaju.

Pierwszą poważną okazję do strzelenia bramki piłkarze Kopenhagi mieli dopiero cztery minuty po przerwie. Niepilnowany przez nikogo w polu karnym Youssef Toutouh trafił jednak w poprzeczkę.

W 66 minucie Bayer zadał ostateczny cios, a Andersena płaskim strzałem z ostrego kąta ponownie pokonał Kießling.

W końcowych minutach gospodarze oszczędzali już siły będąc pewnymi awansu i wynik nie uległ zmianie.

Bayer pewnie awansował do Ligi Mistrzów, a FC Kopenhaga będzie kontynuować przygodę z europejskimi pucharami w Lidze Europy.

27 sierpnia 2014, godz.20:45 - Leverkusen (BayArena)

Bayer Leverkusen - FC Kopenhaga 4:0 (3:0)

Bramki: Heung-Min Son 2', Hakan Calhanoglu 7', Stefan Kießling 31', 66'

Żółte kartki: Amankwaa 30', de Ridder 90'+2 (obaj FC Kopenhaga)

Bayer: Leno - Jedvaj, Spahić, Toprak (54' Papadopoulos), Boenisch - Castro, Rolfes (65' Reinartz) - Bellarabi, Son - Calhanoglu – Kießling (73' Drmić)

Kopenhaga: S. Andersen - Högli, Antonsson, Jörgensen, Bengtsson - Delaney, Claudemir – Amankwaa (75' Pourie), Toutouh (58' Gislason) - Kadrii – Cornelius (46' de Ridder)

sędzia: Mark Clattenburg (Anglia)