Karius trafi do Borussii Dortmund?

Według portugalskiego dziennika sportowego "A Bola" Borussia Dortmund dołączyła do grona klubów zainteresowanych pozyskaniem Lorisa Kariusa. Bramkarza FSV Mainz w swoich szeregach widziałaby również Benfika Lizbona oraz FC Liverpool.

21-letni goalkeeper w obecnym sezonie wystąpił we wszystkich 11 ligowych meczach klubu z Moguncji i przepuścił w nich 12 bramek. W czterech z nich natomiast był niepokonany w tym m.in. w ostatnim zremisowanym spotkaniu z Bayerem Leverkusen za co trafiał do najlepszej 11-stki kolejki wg magazynu "Kicker".

Młodzieżowy reprezentant Niemiec zanim trafił do popularnych "Zero-Piątek" występował w juniorskich zespołach VfB Stuttgart i Manchesteru City.

Umowa Kariusa z klubem z Coface Arena wygasa po obecnym sezonie, a jego wartość to 5 milionów euro.