Proedl odejdzie zimą z Werderu

Jak donosi niemiecki dziennik "Bild" Sebastian Prödl w zimowym okienku transferowym odejdzie z Werderu Brema. Kontrakt 27-letniego obrońcy z klubem z Weserstadion wygasa z końcem czerwca 2015 roku, stąd przed włodarzami "Die Grün-Weißen" ostatnia okazja, by zarobić na swoim piłkarzu.

Prödl, który do klubu z nad Wezery trafił w 2008 roku ze Sturmu Graz znajduje się na celowniku m.in. Hannoveru 96, Bayeru Leverkusen czy VfL Wolfsburg.

W obecnym sezonie rosły stoper (194 cm) wystąpił w 9 ligowych meczach Bremeńczyków i strzelił w nich 2 bramki. W sumie przez 6 lat rozegrał dla Werderu 162 spotkania, zdobywając w nich 12 goli i notując 6 asyst.

46-krotny reprezentant Austrii wyceniany jest przez transfermarkt.de na zaledwie 3 miliony euro.

Dzisiaj informowaliśmy, że zimą do Werderu na zasadzie wypożyczenia może przenieść się obrońca Juventusu Turyn Luca Marrone.