Zinnbauer tymczasowym trenerem HSV

Josef Zinnbauer został tymczasowym trenerem Hamburgera SV.Decyzja ta została podjęta dzisiejszego dnia. Zastąpił na tym stanowisku Mirko Slomke, który został wczoraj zdymisjonowany. Zinnbauer do tej pory opiekował się drużyną do lat 23. Jego asystentem został Patrick Rahm.

O godzinie 17 na specjalnie zwołanej konferencji Dietmar Beiersdorfer wyznał, że poinformował Slomke o jego zwolnieniu i uzasadnił swoją decyzję bardzo rozczarowującym początkiem sezonu i ostatnim miejscem w tabeli.

Odnośnie nowego szkoleniowca HSV Beiersdorfer powiedział

- Joe dzięki wynikom osiąganym z drużyną U-23 uświadczył mnie w przekonaniu, że potrafi w bardzo krótkim czasie stworzyć dobry zespół - wyznał.

Oprócz Patricka Rahma sztab szkoleniowy będą tworzyć Stefan Wächter, który będzie szkolił bramkarzy oraz Carsten Schünemann, który odpowiadać będzie za przygotowanie fizyczne piłkarzy.

Zinnbauer pierwszy trening z piłkarzami HSV odbędzie już jutro rano, a swój debiut na ławce trenerskiej pierwszej drużyny zaliczy na Imtech Arena przeciwko Bayernowi Monachium.