Augsburg wygrywa ze Stuttgartem na zakończenie 12. kolejki

Na zakończenie 12.kolejki Bundesligi VfB Stuttgart przegrał na własnym stadionie z Augsburgiem 0:1. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 72. minucie reprezentant Holandii Paul Verhaegh, który wykorzystał rzut karny.

Gospodarze od 28. minuty grali w "10" ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę otrzymał Daniel Schwaab.

Dzięki wygranej Augsburg awansował na 6 premiowane grą w europejskich pucharach miejsce. VfB Stuttgart zamyka tabelę z 3 punktami straty do 15 Hamburgera SV.

23 listopada 2014, 17:30 - Stuttgart (Mercedes-Benz-Arena)

VfB Stuttgart - Augsburg 0:1 (0:0)

Bramki: Paul Verhaegh 72 (k)

Stuttgart: 1. Sven Ulreich - 3. Daniel Schwaab, 32. Timo Baumgartl, 24. Antonio Rüdiger, 21. Adam Hloušek - 7. Martin Harnik (75, 19. Timo Werner), 13. Oriol Romeu, 8. Moritz Leitner (75, 23. Sercan Sararer), 20. Christian Gentner, 18. Filip Kostić - 33. Daniel Ginczek (31, 16. Florian Klein).

Augsburg: 35. Marwin Hitz - 2. Paul Verhaegh, 18. Jan-Ingwer Callsen-Bracker, 5. Ragnar Klavan, 12. Baba Rahman - 25. Raul Bobadilla, 8. Markus Feulner (83, 20. Hong Jeong-ho), 10. Daniel Baier, 7. Halil Altıntop, 13. Tobias Werner (88, 30. Caiuby) - 33. Sascha Mölders (60, 34. Nikola Đurđić).

żółte kartki: Schwaab, Romeu, Leitner - Werner, Feulner.
czerwona kartka: Daniel Schwaab (28. minuta, Stuttgart, za drugą żółtą).

sędziował: Thorsten Kinhöfer.