Heidel zaapelował do kibiców FSV Mainz

Dyrektor sportowy FSV Mainz 05 Christian Heidel zaapelował do kibiców o cierpliwość względem nowego Kaspera Hjulmanda.

Popularne "Die Nullfünfer" pod wodzą duńskiego szkoleniowca pożegnały się z Ligą Europejską już w 3.rundzie kwalifikacyjnej ulegając w dwumeczu Asterasowi Tripolis oraz odpadły z Pucharu Niemiec ulegając trzecioligowemu Chemnitzer. W Bundeslidze natomiast zaliczyły w pierwszych dwóch kolejkach 2 remisy.

- Wszyscy zapomnieli, że doznaliśmy ogromnego wstrząsu. Moment odejścia Nicolaia Müllera do Hamburgera SV był dla nas dość trudny. Musieliśmy bardzo szybko znaleźć nowego skrzydłowego - dodał Heidel.

W miejsce Müllera na Coface Arena trafili Jonas Hofmann, który został wypożyczony z Borussii Dortmund, Jairo Samperio z FC Sevilli, a także Pablo De Blasis, który strzelił jedną z bramek w rewanżowym spotkaniu właśnie z FSV Mainz.

- Hofmanna chcieliśmy u siebie jeszcze zanim pokazał się w Borussii Dortmund. jego styl gry idealnie pasuje do nas. Liczymy również na Jairo, który świetnie spisywał się w Sevilli, która wygrała Ligę Europy w poprzednim sezonie. Jest szybki, może grać na obu flankach, jest również dobry technicznie jak i taktycznie - dodał na zakończenie dyrektor sportowy klubu z Moguncji.