Kluby z Premier League pytały o Rudigera

Obrońca VfB Stuttgart Antonio Rüdiger jest bez dwóch zdań jednym z najlepszych obrońców młodego pokolenia w Niemczech. Dobra forma defensora "Die Schwaben" sprawiła, że ten zadebiutował w reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów w spotkaniu z Polską (13 maja) i wszystko wskazuje na to, że jutro ponownie zagra w jedenastce "Die Mannschaft".

Były trener klubu z Mercedes-Benz Arena, a obecnie asystent selekcjonera mistrzów Świata, Thomas Schneider wyznał, że mającym afrykańskie korzenie (Sierra Leone) defensorem interesowały się już kluby z Premier League.

- Antonio to piłkarz z niesamowitym potencjałem. Co prawda od czasu do czasu popełnia błędy, ale w tym wieku zdarzały się one nawet takim graczom jak np. Jerome Boateng. Jestem w pełni przekonany, że jest jednym z tych talentów, które znajdą się na samym szczycie. Kiedy pracowałem w Stuttgarcie, pojawiło się wiele zapytań ze strony klubów z Premier League, ale dla Antonio najważniejsza jest przede wszystkim gra w podstawowym składzie - wyznał Schneider.

Wśród drużyn zainteresowanych Rüdigerem wymienia się m.in. Manchester United, Chelsea Londyn czy West Ham United.