Sytuacja kadrowa Schalke poprawia się

Coraz lepiej wygląda sytuacja kadrowa w klubie z Veltins Arena. Do treningów z drużyną powrócili już Klaas-Jan Huntelaar i Benedikt Höwedes. Z kolei do lekkich ćwiczeń powrócił Julian Draxler, który doznał kontuzji w towarzyskim przegranym 2:4 spotkaniu z Argentyną. Nie wiadomo jednak czy 20-letni pomocnik zagra w sobotnim meczu przeciwko Borussii Mönchengladbach.

Najbardziej kibiców "Die Konigsblauen" pewnie cieszy to, że do treningów powrócił Atsuto Uchida, który od lutego zmagał się z naderwaniem włókna mięśniowego, a następnie z więzadłem rzepki.

Wątpliwe jednak jest to, żeby Japończyk znalazł się w wyjściowej jedenastce na sobotni mecz. W czwartkowym meczu sparingowym rozegranym w Haiger 26-letni obrońca wystąpił 45 minut, jednak na powrót do pełni sił potrzebuje jeszcze trochę czasu.

- Myślę, że będzie ciężko, aby znaleźć się w wyjściowej jedenastce na sobotni mecz. Nie ukrywam, że byłoby super, jednak to trener o wszystkim decyduje - wyznał Uchida.