Veh odszedł z VfB Stuttgart

Armin Veh nie jest już szkoleniowcem VfB Stuttgart. 53-latek zrezygnował ze stanowiska ze wzgledu na słabe wyniki.

Popularni "Die Schwaben", którzy zanotowali wczoraj trzecią porażkę z rzędu plasują się na ostatnim miejscu w tabeli z 3 punktami straty do 15 bezpiecznej pozycji, na której znajduje się Hamburger SV.

- Armin Veh poinformował nas ostatniej nocy o swojej decyzji. Jest przekonany, że zmiana szkoleniowca to konieczność, by przywrócić drużynę na właściwe tory. Szanujemy jego wybór, choć wczorajszy mecz i jego praca przekonywała nas – wyznał prezydent klubu Bernd Wahler.

Oświadczenie w tej kwestii wydał również sam Veh, dla którego była to już druga przygoda z drużyną z Mercedes-Benz Arena. W sezonie 2006-2007 poprowadził klub do mistrzostwa Niemiec. Z kolei sezon 2007-2008 zakończył na 6 miejscu w tabeli.

- Drużyna ma znacznie większy potencjał niż wskazuje na to miejsce w tabeli. Dziewięć punktów po dwunastu kolejkach to po prostu niesatysfakcjonujący dorobek. Jestem za to odpowiedzialny. Dziękuję kierownictwu klubu, a w szczególności prezydentowi, za okazane mi zaufanie. Pragnę podziękować również kibicom, którzy fantastycznie nas wspierali. - powiedział były już szkoleniowiec.