Bayern i Schalke przegrywają swoje mecze

Za nami 5.kolejka Ligi Mistrzów w grupach od E do H. Mistrzowie Niemiec Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z Manchesterem City 2:3 mimo, że do 85 minuty prowadził 2:1. Bramki dla Bawarczyków strzelili obchodzący dziś swoje 33 urodziny Xabi Alonso oraz Robert Lewandowski. Hattrickiem dla "The Citizens" popisał się z kolei Kun Aguero, który jedną z bramek zdobył z rzutu karnego.

Piłkarze klubu z Allianz Arena od 21. minuty grali w "10" po tym jak czerwoną kartkę za faul w polu karnym otrzymał Medhi Benatia.

Była to pierwsza porażka Bayernu w tegorocznej edycji LM. Po 5 kolejkach Monachijczycy z 12 punktami prowadzą w grupie E. Manchester City dzięki wygranej zrównał się punktami z AS Romą i CSKA Moskwą i dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wskoczył na 2 miejsce w tabeli.

W drugim meczu z udziałem niemieckiej ekipy Schalke 04 Gelsenkirchen zostało rozbite na własnym stadionie przez Chelsea Londyn aż 0:5. Nie udał się zatem rewanż szkoleniowca "Die Konigsblauen" Roberto Di Matteo, który z "The Blues" sięgnął po Ligę Mistrzów.

Dla podopiecznych Jose Mourinho bramki strzelili John Terry, Willian, Jan Kirchhoff, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, Didier Drogba oraz Brazylijczyk Ramires.

Schalke po 5 seriach zajmuje 3 miejsce w grupie G ze stratą 2 punktów do Sportingu Lizbona. By piłkarze z Zagłębia Ruhry awansowali do następnej rundy muszą w następnej kolejce ograć Maribor i liczyć na to, że Chelsea nie odda punktów drużynie z Portugalii.

25 listopada 2014, godz: 20:45 - Gelsenkirchen (Veltins Arena)

Schalke 04 Gelsenkirchen - Chelsea Londyn 0:5 (0:3)

Bramki: John Terry 2', Willian 29', Jan Kirchhoff 45' (s), Didier Drogba 76', Ramires 78',

--

25 listopada 2014, godz: 20:45 - Manchester (Etihad Stadium)

Manchester City - Bayern Monachium 3:2 (1:2)

Bramki: Sergio Aguero 21' (k), 85', 90', - Xabi Alonso 41', Robert Lewandowski 45',