Bendtner: W Arsenalu marnowałem czas

Napastnik VfL Wolfsburg Nicklas Bendtner na łamach angielskiej prasy nie szczędził słów na temat swojego byłego klubu - Arsenalu Londyn. 26-letni snajper, który strzelił we wczorajszym meczu z Serbią dwie bramki i zapewnił wygraną Danii 3:1 uważa, że zmarnował czas będąc piłkarzem "Kanonierów".

Bendtner na Emirates Stadium przeniósł się 1 lipca 2005 roku z juniorów FC Kopenhagi i przez 9 lat był związany z londyńskim klubem. Przez ten czas był wypożyczany m.in. do Birmingham, Sunderlandu, Juventusu Turyn. Dopiero w letnim okienku transferowym, gdy jego umowa z Arsenalem wygasła przeniósł się do Bundesligi i został piłkarzem VfL Wolfsburg.

- Moja sytuacja w Londynie była krótko mówiąc koszmarna. Po prostu marnowałem tam mój czas, a Arsenal nie pozwalał mi odejść. Nie wiem dlaczego tak postępował, skoro nie korzystano z moich usług. Poza tym, taki klub jak Arsenal bez problemu znalazłby kogoś na moje miejsce - wyznał popularny "Lord".

- Żałuję, że moja przygoda z Kanonierami trwała tak długo. Gdyby to zależało tylko ode mnie, na pewno odszedłbym wcześniej - dodał na zakończenie.

W barwach Arsenalu rozegrał w sumie 171 spotkań, w których strzelił 47 bramek oraz zaliczył 22 asysty.