Perisić przeniesie się do Napoli?

We włoskich mediach znów powraca temat przenosin Ivana Perisicia do SSC Napoli. Lewemu pomocnikowi/napastnikowi Wolfsburga od dłuższego czasu przygląda się szkoleniowiec Neapolitańczyków, Rafael Benitez, który chciał pozyskać 25-letniego piłkarza już w letnim okienku transferowym, jednak nic z tego nie wyszło.

32-krotny reprezentant Chorwacji w klubie z Stadio San Paolo miałby zastąpić kontuzjowanego Lorenzo Insigne.

Głos w sprawie ewentualnych przenosin Perisicia do Serie A zabrał agent piłkarza Tonci Martić.

- Czy transfer w styczniu jest niemożliwy do przeprowadzenia? Nie, wszystko jest możliwe jeśli Napoli dojdzie do porozumienia z Wolfsburgiem - wyznał.

Warto dodać, że gra we Włoszech jest jednym z marzeń wychowanka Sochaux, który na Wolkswagen Arena przeniósł się w styczniu ubiegłego roku z Borussii Dortmund. W obecnym sezonie Perisić wystąpił łącznie w 10 meczach "Wilków" w tym 7 ligowych i strzelił w nich 3 bramki. W sumie ma na swoim koncie już 59 występów, w których 16 razy wpisywał się na listę i zaliczył 8 asyst.

Jego umowa z Wolfsburgiem wygasa z 30 czerwca 2017 roku, a jego wartość rynkowa wg transfermarkt.de to zaledwie 8 milionów euro.