Embolo na celowniku Bayernu Monachium

Wszystko wskazuje na to, że Breel-Donald Embolo będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy zbliżającego się okienka transferowego. Do klubów zainteresowanych pozyskaniem 17-letniego napastnika FC Basel dołączył Bayern Monachium.

Wcześniej informowaliśmy, że mający kameruńskie korzenie snajper znalazł się na liście życzeń szkoleniowca VfL Wolfsburg, Dietera Heckinga. Z chęcią w swoich szeregach widziałby go również prowadzący Everton Roberto Martínez.

Embolo jest jednym z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia w Europie. W obecnym sezonie wystąpił już łącznie w 17 meczach Bazylei i strzelił w nich 9 bramek oraz zaliczył 3 asysty. Przypomnijmy, że Embolo strzelił jedną z bramek w pojedynku Ligi Mistrzów z Ludogorcem Razgrad i został w ten sposób jednym z najmłodszych autorów gola w historii tych rozgrywek. Młodzieżowy reprezentant Helwetów wpisal się na listę strzelców w wieku 17 lat i 265 dni.

Jego kontrakt z klubem z St. Jakob-Park wygasa z końcem czerwca 2016 roku.