Obrońca Interu na celowniku Schalke

Jak donoszą włoskie media w tym m.in. Calciomercato.com szkoleniowiec Schalke 04 Gelsenkirchen, Roberto Di Matteo będzie chciał wzmocnić w zimowym okienku transferowym linię defensywną. W tym celu 44-letni Włoch chce pozyskać swojego rodaka obrońcę Interu Mediolan, Andreę Ranochcię.

W obecnym sezonie rosły 26-letni stoper (195cm) wystąpił łącznie w 13 meczach "Nerazzurri".

16-krotny reprezentant Włoch nie tak dawno jeszcze łączony był z innym klubem z Bundesligi tj. Borussią Dortmund.

Warto dodać, że umowa byłego zawodnika m.in. Bari czy Genui wygasa z końcem obecnego sezonu, dlatego styczniowe okienko jest ostatnią szansą, by zarobić na piłkarzu.

Za swojego obrońcę włodarze klubu z San Siro oczekują kwoty około 15 milionów euro. Przez portal transfermarkt.de piłkarz wyceniany jest na około 13,5 mln euro.