Shaqiri dostał zielone światlo od Bayernu

Xherdan Shaqiri otrzymał od władz Bayernu Monachium zielone światło na transfer w zimowym okienku. Takie informacje przekazał niemiecki dziennik "Bild". 23-letni skrzydłowy od dłuższego czasu chciałby zmienić otoczenie ze względu na brak regularnej gry.

Szwajcar nie pasuje bowiem do taktyki trenera rekordowego mistrza Niemiec, Pepa Guardioli.

40-krotny reprezentant Helwetów nie będzie miał żadnych problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy. Zainteresowanie nim wyrażają m.in. Juventus Turyn, Liverpool FC czy Manchester United.

Za swojego zawodnika włodarze Bawarczyków oczekują kwoty 20 milionów euro. Umowa byłego piłkarza FC Basel z klubem z Allianz Arena obowiązuje do 30 czerwca 2016 roku.

W tym sezonie Shaqiri wystąpił łącznie w 13 meczach Bayernu w tym 8 ligowych, jednak spędził na boisku zaledwie 502 minuty. Przez ten czas strzelił 2 bramki oraz zaliczył 2 asysty.