Zambrano trafi do M'gladbach?

Obrońca Eintrachtu Frankfurt Carlos Zambrano znalazł się na celowniku wielu niemieckich klubów w tym Borussii M'gladbach. 25-letni defensor po obecnym sezonie będzie wolnym zawodnikiem, gdyż z 30 czerwca wygasa jego umowa z klubem z Commerzbank-Arena.

24-krotny reprezentant Peru odrzucił już kilka propozycji nowego kontraktu z Eintrachtem zatem latem odejdzie na zasadzie wolnego transferu.

Głównym faworytem do pozyskania Zambrano jest wlasnie M'gladbach, gdzie z 1 lipca wygasną umowy m.in. z Martinem Stranzlem i Roelem Brouwersem. Włodarze "Źrebaków" poczynili już w tej sprawie odpowiednie kroki.

Zambrano, który obecnie przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadła zewnętrznego w kolanie występuje w Niemczech od 17 roku życia. Wówczas to z A.D. Cantolao przeniósł się do Schalke 04 Gelsenkirchen, a następnie do St. Pauli by ostatecznie w sierpniu 2012 roku trafić do Eintrachtu.

Wartość rynkowa Peruwiańczyka to 8 milionów euro.