Rode szczęśliwy w Bayernie

Sebastian Rode, stwierdził na łamach mediów, że jest bardzo zadowolony ze swoich przenosin do Bayernu Monachium. 23-letni pomocnik przyznał również, że wiele nauczył się trenując pod okiem Pepa Guardioli.

- Świetnie mnie tu przywitano. Zmiana klubu była właściwym krokiem, bez wątpienia. Każdego dnia wiele się uczę pod okiem Pepa Guardioli. To wielka przyjemność trenować z nim. On zawsze służy nam radą i pokazuje każde możliwe rozwiązanie pojedynczej sytuacji na boisku. W Bayernie możesz się rozwijać na każdym treningu - wyznał były młodzieżowy reprezentant Niemiec.

- Muszę przyznać, że mam bardzo dobre stosunki z wszystkimi kolegami z drużyny. Poza boiskiem jest zbyt mało okazji na to by się integrować, bo harmonogram spotkań jest bardzo napięty - dodał na zakończenie wychowanek Kicker Offenbach.

Rode trafił na Allianz Arena przed obecnym sezonem z Eintrachtu Frankfurt i rozegrał dotychczas 6 spotkań, w których zaliczył 1 asystę.